W sobotę 7 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w rajdzie górskim RYSIANKA 2018, organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowo-Tursytyczny DIABLAK z Pszczyny.

Nasze trzy drużyny „Wędrowne muflony”, „ Dzikie gruchacze” i „Wesołe Rysie” wędrowały trasą ze Zlatnej Huty przez Halę Lipowską do Schroniska PTTK na Hali Rysiance (1320m n.p.m.) w Beskidzie Żywieckim.

Trasa rajdu miała długość około 11 kilometrów. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała wędrówce i podziwianiu beskidzkich krajobrazów w zimowej odsłonie, choć na trasie trzeba było iść po lodzie i głębokim śniegu.

Po przybyciu drużyn pod Schronisko PTTK na Hali Lipowskiej (1324m n.p.m.) został przeprowadzony test na temat Beskidu Żywieckiego oraz bezpiecznego zachowania się w górach. Po dotarciu do Schroniska PTTK na Hali Rysiance, zostały ogłoszone wyniki testu.

Drużyna „ Wędrowne muflony” zajęła II miejsce, drużyna otrzymała nagrody, pamiątkowe dyplomy oraz puchar.

Mamy nadzieję, że udział w rajdzie zaszczepi w młodych sercach miłość do górskich wędrówek oraz nawyk aktywnego spędzanie wolnego czasu.

Jak mawiał Walery Goetel: „Miłości do gór nauczyć się nie można. Trzeba je pokochać z samego siebie.”

Sonia Łopuszyńska-Wiatr

Lidia Pośpiech