W tym roku  wzięliśmy  udział w kolejnej edycji programu: "Śniadanie daje moc". Uczniowie naszej szkoły klas I-IV w dniach 7 i 9 listopada spotkali się na sali gimnastycznej i wspólnie spożyli śniadanie. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Spotkaliśmy się żeby zwiększyć świadomość na temat zdrowego odżywiania. Jedzenie śniadań warunkuje prawidłowe nawyki żywieniowe, osoby je jedzące wybierają zdrowe produkty: pełnoziarniste produkty zbożowe, owoce i warzywa oraz produkty mleczne, są też bardziej aktywnie fizycznie. Spożywanie śniadań zwiększa funkcje poznawcze, poprawia pamięć, zmniejsza ilość błędów, poprawia kreatywność daje energię na pierwszą połowę dnia.

                  Pamiętajcie o 12 zasadach zdrowego odżywiania dla uczniów- według

                                                           Instytutu  Matki i Dziecka

1. Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.

2. Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.

3. Zawsze myj ręce przed posiłkiem.

4. Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.

5. Jedz o stałych porach i nie spiesz się.

6. Mięso, jaja czy ryby - możesz wybierać.

7. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki.

8. Dzień bez pięciu porcji świeżych warzyw, owoców i soku to dzień stracony.

9. Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.

10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.

11. Dobrą wodą gaś pragnienie.

12. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.

Przygotowane przez uczniów  kanapki były nie tylko zdrowe, ale  piękne  i kolorowe. Na temat roli śniadania została przeprowadzona pogadanka, a przygotowane kanapki zostały uwieńczone na zdjęciach.

Wszystkim dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu akcji!

Gabriela Skrzypska, Agnieszka Czernecka, Alicja Mocek