TO JUŻ XV SPOTKANIA Z PROFILAKTYKĄ …

 

Dobrze 13 marca 2017 r. w Stajniach Książęcych w Pszczynie odbyła się jubileuszowa edycja Spotkań z Profilaktyką. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy Jest Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pszczynie. Tegoroczne spotkania miały hasło przewodnie „Muzeum alternatywą dla uzależnień”. Podczas corocznych spotkań w gronie nauczycieli i uczniów, myślą przewodnią jest uświadamianie sobie i innym, jak walczyć z różnego rodzaju uzależnieniami. W tym roku – jubileuszowym - uczniowie przenieśli się w przeszłość i prezentowali problem uzależnień w minionych epokach. Interpretacje uczniów sięgały prehistorii, średniowiecza, starożytności. Sięgnęli także do klasyki i zaprezentowali swoją wersję „Dziewczynki z zapałkami” i „Kopciuszka”. Część druga warsztatowa zachęcała dzieci do zaprojektowania znaku ostrzegawczego dla stosowania używek i napisania listu instrukcji, co robić, aby uniknąć zniewolenia nałogiem. Dużym udogodnieniem dla  Komisji była możliwość obserwacji procesu powstawania prac, a rezultat działań od razu można było zobaczyć w formie wystawy pokonkursowej. Drużyny mogły stosować bardzo zróżnicowane techniki plastyczne, korzystając również z własnych pomysłów. Drużyny mogły stosować bardzo zróżnicowane techniki plastyczne, korzystając również z własnych pomysłów. Zmagania były oceniane przez niezależną Komisję w składzie: przewodniczący -   mgr Monika Gazda, mgr Małgorzata Wójcik i mgr Iwona Ficek – Jarczok. Dzieci były pod dobrą opieką, ponieważ konkurs obserwowali przedstawiciele Policji – Pani Karolina Błaszczyk i Pan Szymon Czysz. Na wspaniały efekt końcowy niewątpliwie miało wpływ miejsce – Stajnie Książęce. Wszyscy w konkursie zdobyli nagrody i wyróżnienia, a dla organizatorów największą nagrodą jest udział i zaangażowanie uczestników. Pozostaje zatem przekonanie, że kolejne                       Spotkania za rok…

Dobrze Organizatorzy serdecznie dziękują uczniom za przystąpienie do konkursu oraz wszystkim nauczycielom za przygotowanie uczniów i osobiste zaangażowanie  w działania profilaktyczne, Tegoroczna edycja nie mogłaby się odbyć bez udziału sponsorów, którzy dzięki zrozumieniu idei Spotkań wsparli organizatorów. Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrektora Muzeum Zamkowego w Pszczynie – Pana Macieja Kluss za udostępnienie pomieszczeń Stajni Książęcych oraz do Pani Moniki Gazdy z Urzędu Miasta Pszczyna za wsparcie konkursu nagrodami. Podziękowania kierujemy do Pani Małgorzaty Wójcik za jej nieocenioną pomoc i sprawy organizacyjne.

 

Beata Hellwig

Agnieszka Czernecka

Gabriela Skrzypska

Katarzyna Grabowska