PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19
na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie

Szanowni Rodzice,
informuję, że w dniu 7 września 2020 sale lekcyjne w nowym budynku szkoły zostały wyłączone z użytkowania. Podjęłam taką decyzję w trosce o bezpieczeństwo uczniów, a także pracowników szkoły. W jednej z sal lekcyjnych wykryto usterkę. Ze względu na konieczność bezwzględnego wyeliminowania nieprawidłowości, do czasu wyjaśnienia przyczyny, pomieszczenia zostały zamknięte.
Nauka odbywa się bez zakłóceń, w sposób gwarantujący możliwie największy komfort przyswajania wiedzy i gwarantujący bezwzględne przestrzeganie procedur bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID.

Beata Hellwig

Trwa przebudowa strony internetowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie. Niedługo zobaczycie efekty tej przemiany!

Oto adres nowej strony, której ciągle jest uzupełniana:  https://sp2pszczyna.edupage.org/

E-lekcje

Przypominam, że stale działa nasze pogotowie telefoniczne: 606 134 481 (psycholog), 606 129 483 (logopeda) lub 782 036 615 (świetlica). Jeżeli potrzebujesz naszej pomocy to napisz do nas lub zadzwoń. Jeżeli nie odbierzemy, na pewno oddzwonimy.

Propozycje dla uczniów i nauczycieli - Pasma edukacyjne

Dyktanda-ćwiczenie ortografii

Zestawy powtórzeniowe do egzaminu ósmoklasisty - Cenralna Komisja Egzaminacyjna

Matematyczne ZOO

Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego-Karta Rowerowa

Krzyżówki historyczne

oto opowieść naszej szkoły.  Przeczytajcie...

Urodziłam się w 1912 roku. Niektórzy będą się oburzać, że piszę urodziłam się. Więc dobrze, pojawiłam się na świecie w 1912 roku. Nazywam się Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pszczynie, ale nazywają mnie też ”Szkołą na Strzelnicy” lub po prostu „Dwójką”. Mam też imię, ale o tym opowiem później. Mój adres to Katowicka 47, ale stałam też przy Kattowitzer Straße oraz przy ulicy Armii Czerwonej i powiem Wam, wcale się nie przeprowadzałam. Moja historia jest częściowo historią Śląska i ludzi, którzy mieszkali w mojej okolicy.  Ale zacznę od początku...   Zapraszamy do przeczyania historii Dwójki (całość w zakładce "Rechtory i szkolnioki").

"Ucz się i rozwijaj wszechstronnie, by poznać siebie i innych, a znajdziesz swoje miejsce w świecie."

SP2 w PszczynieJesteśmy szkołą

• pomagającą dzieciom w pełnym rozwoju
  • zapewniającą równość szans
  • prowadzącą szeroki zakres działań, dzięki którym dzieci zdobywają wiedzę oraz umiejętności pozwalające sprostać wyzwaniom szkoły gimnazjalnej