Egzamin ósmoklasisty, rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

LISTA DZIECI PRZJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH DO KLASY PIERWSZEJ

W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Dokument do pobrania

E-lekcje

Szanowni Państwo,
zgodnie z rozporządzeniem MEN dyrektor szkoły umożliwia Rodzicom konsultacje telefoniczną z wszystkimi nauczycielami uczącymi ich dziecko. W dniach 18-20 maja każdy nauczyciel będzie miał godzinny dyżur telefoniczny w szkole lub domu. O dniu, godzinie i numerze telefonu swoich konsultacji nauczyciele poinformują Państwa za pomocą dziennika elektronicznego najpóźniej w piątek rano. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kontaktu.
Niestety telefon stacjonarny jest tylko jeden, a nauczycieli kilkudziesięciu, w związku z tym, konsultacje będą trwały 3 dni. Jeżeli nauczyciel dyżuruje w szkole, to jest dostępny dla Państwa pod numerem 32 210 3930. Jeżeli dyżuruje w domu pod prywatnym numerem, to numer telefonu prześle Rodzicom uczniów, których uczy, za pomocą dziennika elektronicznego.
Przypominam, że stale działa nasze pogotowie telefoniczne: 606 134 481 (psycholog), 606 129 483 (logopeda) lub 782 036 615 (świetlica). Jeżeli potrzebujesz naszej pomocy to napisz do nas lub zadzwoń. Jeżeli nie odbierzemy, na pewno oddzwonimy.

Propozycje dla uczniów i nauczycieli - Pasma edukacyjne

Dyktanda-ćwiczenie ortografii

Zestawy powtórzeniowe do egzaminu ósmoklasisty - Cenralna Komisja Egzaminacyjna

Matematyczne ZOO

Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego-Karta Rowerowa

Krzyżówki historyczne

Rodzicu,

• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, nauka w szkole jest prowadzona zdalnie;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Pozostałe informacje zostaną przekazane przez dziennik elektroniczny.

Beata Hellwig

Zamieszczamy wzór dokumentu zasiłku opiekuńczego. Rząd planuje rozszerzenie grupy osób, którym przysługuje specjalny zasiłek w związku z koniecznością opieki nad dziećmi w czasie, gdy zamknięte będą szkoły i przedszkola. Obecnie mogą na niego liczyć tylko rodzice dzieci do ósmego roku życia. Okresu wypłaty dodatkowego zasiłku nie wlicza się do wcześniej obowiązujących limitów przy wypłacie zasiłku. Zgodnie z nimi w ciągu roku zasiłek opiekuńczy przysługuje przez 60 dni, jeżeli rodzic opiekuje się zdrowym dzieckiem do lat 8 lub chorym dzieckiem do lat 14, w tym także dzieckiem niepełnosprawnym w tym wieku. Na dziecko niepełnosprawne, które ukończyło 14 lat, ale nie ukończyło 18 lat zasiłek przysługuje przez 30 dni.

Proszę pamiętać, że rodzicom dzieci, które nie uczęszczały dotychczas do żłobka/przedszkola/szkoły, takie świadczenie nie przysługuje. Jest ono związane z zamknięciem w/w placówki.

DO POBRANIA
wzór dokumentu zasiłku opiekuńczego

oto opowieść naszej szkoły.  Przeczytajcie...

Urodziłam się w 1912 roku. Niektórzy będą się oburzać, że piszę urodziłam się. Więc dobrze, pojawiłam się na świecie w 1912 roku. Nazywam się Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pszczynie, ale nazywają mnie też ”Szkołą na Strzelnicy” lub po prostu „Dwójką”. Mam też imię, ale o tym opowiem później. Mój adres to Katowicka 47, ale stałam też przy Kattowitzer Straße oraz przy ulicy Armii Czerwonej i powiem Wam, wcale się nie przeprowadzałam. Moja historia jest częściowo historią Śląska i ludzi, którzy mieszkali w mojej okolicy.  Ale zacznę od początku...   Zapraszamy do przeczyania historii Dwójki (całość w zakładce "Rechtory i szkolnioki").

"Ucz się i rozwijaj wszechstronnie, by poznać siebie i innych, a znajdziesz swoje miejsce w świecie."

SP2 w PszczynieJesteśmy szkołą

• pomagającą dzieciom w pełnym rozwoju
  • zapewniającą równość szans
  • prowadzącą szeroki zakres działań, dzięki którym dzieci zdobywają wiedzę oraz umiejętności pozwalające sprostać wyzwaniom szkoły gimnazjalnej